Scrolltop arrow icon
IL
IL flag icon
Mobile close icon
שתף
a דרכים ללמוד אנגלית
חינוך
Star icon
28.07.2022
Time icon 10 min
Comment icon 0 הערות
Heart icon 0 לייקים

חמש הדרכים הכי טובות ללמד ילדים אנגלית מהבית

תוכן העניינים

לא מעט הורים מתחבטים בשאלה כיצד יוכלו לסייע לילדיהם ללמוד אנגלית מבלי שיאבד עניין ומוטיבציה. במקביל, לרובם הצורך לצאת מהבית ולפנות זמן להסיע את הילד לשיעור וחזרה הופך את קבלתם של שיעורי האנגלית לסוג של טרחה. הילדים עצמם לא מעוניינים להתנתק מהבית וכן, נכון ניחשתם גם להתנתק מהמסך, מכל מסך. אז איך מגשרים על הפער הזה? פשוט מאוד מחליטים ללמוד אנגלית מהבית. איך עושים זאת? אילו אמצעים פשוטים יכולים לעמוד לרשותכם ולהקל עליכם במשימה שלקחתם על עצמכם? ובכן, בואו נתחיל ממשהו אחד בסיסי והוא שהפתרון ללמד אנגלית מהבית נעוץ בהפיכת תהליך הלמידה למשחק מרגש. הוסיפו לזה גם קצת קורטוב של בניית יחסים קרובים בין ההורים לילדים, ועד השימוש שניתן לעשות עם אפליקציות שונות ללימוד אנגלית.

לדבר איתם אנגלית בבית

"יש לי שלושה ילדים, וכולם גדלים כדו-לשוניים. אני מדבר איתם רק באנגלית, ואשתי מדברת איתם ברוסית. כשהתחלנו, היינו צריכים להכריח את עצמנו לעשות את זה, אבל אחרי כחצי שנה זה בא באופן טבעי. הילדים שלנו מדברים רוסית ואנגלית בקלות והם לומדים מילים חדשות תוך כדי תנועה, וזה לא מפתיע. אם הם לומדים לדבר שפה אחת, הם יכולים גם ללמוד לדבר שתיים", אומר מנכ"ל נובאקיד מקס אזרוב. כמובן שבשלבים ההתחלתיים מומלץ לשמור על משפטים פשוטים כדי שהלומדים יוכלו לפתח את הידע שלהם, ואז לבנות אותו. כמו לדוגמה הוראות פשוטות, או בקשות קצרות אך אינפורמטיביות.

בנוסף הוא ממליץ לשחק עם הילדים כמה משחקים פשוטים באנגלית ולהסביר לילד את העיקרון של 'למידה תוך כדי משחק משותף'. לאחר זמן מה, המשחקים הפשוטים האלה יכולים לגדול למשהו גדול ומעניין יותר, ובשלב מסוים הילדים יחוש שהם נהנים ויבקשו לשחק באנגלית לעתים קרובות יותר. אבל, עצה נוספת שלו היא: "לנקוט בצעדים קטנים ולנסות לא לנגוס יותר ממה שאתם יכולים ללעוס"

מומחים נוספים ממליצים לשלב המון ויזואליות בתהליך הלמידה, כמו לדוגמה השימוש בתמונות. ילד אולי לא מבין שהמילה 'עיפרון' פירושה עיפרון, אבל הוא מזהה מהי תמונה של עיפרון. על ידי שילוב טקסט עם תמונות, ילדים יוכלו לפתח טוב יותר את ההבנה שלהם, ובנוסף, תמונות גם מוסיפות קצת צבע.

להשאיר אותם ערניים

כמו מורים והורים רבים גם אתם עשויים להתחבט בשאלה כיצד לדאוג שהילדים שלכם יוותרו ערניים וישתפו פעולה עם תהליך הלמידה. כמו במקרים רבים נראה כי עלילה מעניינת ומושכת צריכה להיות המוקד העיקרי של תכנית הלימודים כבר מההתחלה, בדיוק כמו שספר טוב עושה. לכן, בנובאקיד עוטפים קווי עלילה באנימציה ומשחקים, ואלו הם כידוע פורמטים שילדים מאוד מעריכים.

בנוסף, כדאי להראות לילדים שלמידה עצמית יכולה להיות מהנה. כמובן שכדאי לעשות זאת בעזרת תוכן מוצג היטב, צבעוני ומעניין. בממוצע, תלמידי נובאקיד מבלים 50% מזמן הלמידה שלהם בלימודים בעצמם. זה אומר שלכל שני שיעורים בשבוע עם מורה נובאקיד המעביר להם קורס אנגלית אונליין, הם מבלים לפחות שעתיים נוספות במשחקים חינוכיים ובביצוע תרגילים בפלטפורמה של נובאקיד, באופן עצמאי. 

הסיבה להצלחה הזו נעוצה קרוב לוודאי וללא ספק בעובדה שאנחנו לומדים יותר כשאנחנו נהנים. ככל שאנו מעורבים יותר במשימה, כך אנו נאלצים להשקיע יותר, אבל חשים סיפוק והנאה רבים.

שיפור בציונים

על ידי תחילת לימוד שפה בגיל צעיר, ילדים בונים בסיס טוב ללמידה עתידית. כאשר ילדים מבינים שהם מסוגלים לעבד חומרי למידה בהבנה טובה במהלך השיעורים, זה נותן להם את הביטחון להמשיך בלימודים. הם מרגישים יותר בנוח כשהם עונים לשאלות המורים, ומתחילים 'לראות' את המשמעות של מה שכתוב בספרי הלימוד שלהם. זהו הבסיס האיתן שמניחים בנובאקיד ואשר מביא לשיפור הציונים של התלמידים. 

כמו כן הטכנולוגיה, שהפכה במהירות לחברו הטוב ביותר של האדם בשנים האחרונות, היא דרך מצוינת לגרום לילדים לעסוק בשיעור. עם כל כך הרבה אפליקציות, משחקים ופלטפורמות אינטראקטיביות שמעמידה נובאקיד לרשות תלמידיה, הילדים נהנים ולומדים, וכמובן לא מאבדים עניין בחומר הנלמד. כל אלו באים בסופו של דבר לידי ביטוי בשיפור הציונים שלהם ובשליטה המעולה שהם מגלים בשפה האנגלית.

אבל אין ספק כי אחד הכלים המשמעותיים שנובאקיד מעמידה לרשות כולם, ובמיוחד לרשותם של מי שמעוניינים ללמוד אנגלית מהבית הוא ערוץ היוטיוב שלה. כאן תוכלו למצוא עשרות סרטים בנושאים שונים החל מאיך ללמוד מילים חדשות באנגלית, וכיצד אפשר ללמד ילדים לכתוב. כמו גם שיעורים פתוחים שילמדו אותם על האביב, על העולם שמסביבנו, שימור הסביבה ואפילו שיעור תנועה. 

כאן גם תוכלו לקבל פעם אחת ולתמיד תשובה איזה מורה עם איזה מבטא עדיף לכם – האם תרצו במורה בעל מבטא בריטי או שמא מורה עם מבטא אמריקאי. 

הסרטונים הללו מהווים רק גירוי לדבר האמיתי והוא קבלת שיעור פרטי באנגלית. אם אתם לא בטוחים שזה מה שילדכם צריך או יאהב הרי שנובאקיד מעמידה לרשותכם את האפשרות לקבל שיעור נסיון. 

עצתנו היא שאם ילדכם עדיין לא לומד אנגלית עם נובאקיד,  כדאי שתרשמו אותו לשיעור ניסיון חינם. בשיעור, המורה ידגים את פלטפורמת הלמידה האינטראקטיבית שלנו ויקבע את רמת האנגלית הנוכחית של ילדכם. והכי חשוב, המורה יראה שלימוד אנגלית יכול להיות כיף, מהנה ומענג.

השאירו תגובה

הדוא''ל שלך לא יפורסם.

Arrow icon קודם
מהו הזמן האופטימלי שילדים יכולים ללמוד אנגלית ברצף?
חינוך
28.07.2022
Time icon 7 min
מהו הזמן האופטימלי שילדים יכולים ללמוד אנגלית ברצף?
ערוץ יוטיוב
YouTube
02.06.2022
Time icon 10 min
הערוצים המובילים ללימוד אנגלית לילדים ביוטיוב
בחר שפה
Down arrow icon
RU flag icon Russia EN flag icon Global English CZ flag icon Czech Republic IT flag icon Italy PT flag icon Portugal BR flag icon Brazil RO flag icon Romania JP flag icon Japan KR flag icon South Korea ES flag icon Spain CI flag icon Chile AR flag icon Argentina SK flag icon Slovakia TR flag icon Turkey PL flag icon Poland IL flag icon Israel GR flag icon Greece MY flag icon Malaysia ID flag icon Indonesia HU flag icon Hungary FR flag icon France DE flag icon Germany ARAB flag icon Global العربية NO flag icon Norway IN flag icon India IN-EN flag icon India-en NL flag icon Netherlands SE flag icon Sweden DK flag icon Denmark FI flag icon Finland