צור איתי קשר

אנגלית מאפס: מתי להתחיל?

כל ההורים המודרניים מבינים את הצורך ללמוד שפה זרה, והם בוחרים באנגלית לרוב. אבל השאלה העיקרית היא: "מתי ילדים צריכים להתחיל ללמוד אנגלית?"
Children

ישנן שתי דעות מנוגדות

יש הסבורים שעדיף להתחיל בגיל בית הספר, אך אחרים מוכנים להתחיל ללמוד אנגלית כמעט מיד לאחר הלידה. הבה נבחן את היתרונות והחסרונות של גישות אלה.

    יתרונות לימוד אנגלית מאפס לילדים בגילאי 7-8.

  • שיעורי אנגלית מתחילים בבית הספר. ילדים מבינים שזה שיעור, ולכן הם מעוניינים ורציניים.
  • בגיל זה כבר נוצרה המערכת של אותיות וצליל של שפת האם, ולמידת מערכת זו באנגלית תעזור אם לילד יש הפרעות דיבור מסוימות.
  • ילד אינו מפחד להכיר ילדים אחרים או להציע רעיונות למשחקים, והם מתחילים להפגין עצמאות. התקשורת חורגת מהמעגל המשפחתי, וידיעת השפה האנגלית תשמש אותך במהלך טיול בחו"ל או בחופשה. שימוש זה באנגלית מהווה תמריץ נוסף ללימוד ממוקד תוצאות ולא ללימוד לצורך "התפתחות כללית".

    מה החסרונות?

  • התלמידים יודעים את ההבדל בין סביבת הגן לסביבת בית הספר. אם ילד מתחיל ללמוד אנגלית מאפס בגיל בית הספר, אז תהיה לו גישה ספציפית לתהליך הלמידה, מכיוון שכבר חוו מערכת שמחולקת לנושאים ספציפיים. כמו כן, יהיה קשה יותר למורה לגרום לילד להיות מעורב ולהוכיח שלימוד אנגלית למתחילים בבתי ספר לשפות אינו זהה ללימודים בבית ספר.
  • שנות הלימודים הראשונות הן מלחיצות מאוד עבור הילדים. בכיתה א' התלמידים חשים לחצים עקב שינוי דרמטי בחייהם. בכיתה ב' ילדים חווים מתח בגלל נושאים מאתגרים יותר. אנגלית היא צורת ההפשטה הגבוהה ביותר. בהתחלה, ילדים אינם יכולים להשתמש במודע בזיכרון שלהם, והחוויה הקיימת של לימוד שפת האם שלהם לא תעזור להם.
  • בבית הספר ילדים לומדים את הכתיבה והדקדוק של שפת האם שלהם. לימוד שפה זרה לצד זה יגרום בילבול והתנגדות פנימית אצל ילד.

אנגלית מלידה

תשוקה מוקדמת לאנגלית לא תמיד תהיה בעלת השפעה חיובית ותוצאות לאורך זמן.

מתי לימוד שפה זרה מרגע הלידה יהיה מוצדק?

כאשר אחד ההורים דובר אנגלית בלבד או כאשר ילד חי הן במולדתו והן, למשל, באמריקה. ילדים דו לשוניים מערבבים את שתי השפות במשך זמן רב ויש להם קשיים בדיבור אם הם הולכים לגן דובר האם שלהם. קושי זה נובע מכך שהמוח לומד שתי מערכות שפה בו זמנית ובמהירות רבה, אך אוצר המילים הפסיבי אינו יכול להפוך לאקטיבי כל כך מהר, כך שילד ישתמש במילה מהשפה שיוכל לזכור מהר יותר.

חשוב גם לדעת...

יתרונות הלמידה המוקדמת היא שילדים מפגינים מיד את כישוריהם. ילדים הלומדים אנגלית מאפס בגיל צעיר מאוד מדברים אותה כתערובת של אנגלית ומילות שפת האם שלהם. הם משתמשים אוטומטית במילה הראשונה שעולה להם לראש בשיחה. הם סופרים, קוראים לצבעים, נותנים פקודות, משחקים, שרים שירים, מצטטים דמויות של סרטי אנימציה באנגלית. אך שימו לב כי השפה המובילה לילד תהיה השפה בה הוא מדבר לרוב. אם השפה השנייה אינה בשימוש מתמיד, הילד ישכח אותה במהירות.

מה אומרים המומחים?

הגיל הטוב ביותר ללמוד אנגלית מאפס הוא 4-5 שנים . ילדים כבר מדברים את שפת האם שלהם בצורה שוטפת, וזיכרונם עדיין זוכר כיצד הם למדו לשלוט בשפה זו. השפה החדשה תהיה קלה ללמידה, וילד לא יחווה בעיות.

לימוד אנגלית "להתפתחות כללית" יפתח זיכרון, תשומת לב, דמיון וחשיבה מופשטת. היא תהווה גם את מערכת השפה השנייה, אשר, בהינתן מעורבותם של מנגנונים מודעים ללמידה ולשינון, השפה לא תיתפש כמוזרה וזרה.

ילדים מצפים לשיעורי הווידאו שלנו!

ומורי בית הספר המקוון לאנגלית של Novakid ידאגו להכין שיעורים מרגשים ומועילים לילדכם, שרק מתחיל ללמוד אנגלית מאפס. שיעורי הווידיאו שלנו לא ישאירו את ילדכם אדיש, ולמידת אנגלית דרך היטמעות מלאה בשפה תהפוך לתהליך מרגש!

Banner