Scrolltop arrow icon
Left arrow icon כל הקטגוריות
Close icon
חדשות
לימודי אנגלית
נובאקיד להורים
IL
IL flag icon
Mobile close icon
CTA background
הזמינו את שיעורי האנגלית הטובים ביותר עבור ילדך
נסו כעת בחינם
שתף
LinkedIn share icon
ספרי הורות מומלצים (מהדורת 2024)
מבחנים
Star icon
18.03.2024
Time icon 8 min
Comment icon 0 הערות

ספרי הורות מומלצים (מהדורת 2024)

תוכן העניינים

להיות הורים לילדים זה מסע מדהים שמלא ברגעים מחממי לב וחוויות מאתגרות. מהלילות חסרי השינה של תקופת הינקות ועד לרכבת ההרים הרגשית של שנות ההתבגרות, כל שלב בגידול ילדים מביא איתו את מערך השמחות ואי הוודאות שלו.

במציאות המשתנה ללא הרף, מציאת המשאבים הנכונים לקבלת ההחלטות הנכונות שלנו כהורים יכולה להיות קשה ומכריעה. יש לכאורה היצע אינסופי של עצות זמינות באינטרנט, מחברים ובני משפחה בעלי כוונות טובות ועד בלוגים להורות וקבוצות תמיכה במדיה החברתית. אמנם שפע המידע הזה יכול להועיל, אבל הוא גם יכול להיות מבלבל.

כאן נכנסים לתמונה ספרי ההורות המקצועיים. הם מציעים שפע של ידע והדרכה מעשית ממומחים בהתפתחות הילד, בפסיכולוגיה ובחינוך. אבל עם כל כך הרבה ספרים בשוק, בחירת הספר הנכון לצרכים הספציפיים שלנו יכולה להרגיש מרתיעה.

במאמר זה ננסה לייעל את התהליך על ידי מתן רשימה קטנה של ספרי הורות מומלצים שמסווגים לפי קבוצת הגיל והצרכים הספציפיים של כל הורה לילד. בין אם אתם הורים טריים המנסים לנווט את דרככם בשנה הראשונה עם הרך הנולד שלך, או שיש לכם נער שחווה את המורכבות של גיל ההתבגרות, אנחנו כאן בשבילך.

ספרי יילודים ותינוקות

השנה הראשונה להורות היא מערבולת של רגשות וחוויות. ככל שתכירו את התינוק הקטן שלכם, תתמודדו עם שפע של שאלות על האכלה, שינה, התפתחות ועוד.

הנה כמה ספרים שיכולים לספק תמיכה חשובה וחיונית בזמן היקר הזה:

 •       למה לצפות בשנה הראשונה מאת היידי מורקוף ושרון מאזל: הקלאסיקה הנצחית הזו היא פריט חובה להורים הטריים. הספר מציע מדריך מקיף לטיפול ביילודים, המכסה הכל, החל מהנקה והחלפת חיתולים ועד לאבני הדרך של גדילה והתפתחות.
 •       התינוק המאושר ביותר בשכונה מאת הארווי קארפ: כל הורה חולם על שנת לילה טובה, והספר הזה יכול לעזור להפוך את החלום הזה למציאות. ד"ר קארפ מתאר את טכניקות ההרגעה שלו, המכונה לעתים קרובות "5 אסים", כדי להרגיע תינוקות בררנים ולקדם דפוסי שינה בריאים.

אלו הן רק שתי דוגמאות, כאשר הספר הטוב ביותר עבורכם יהיה תלוי בצרכים האישיים שלכם ובסגנון ההורות שלכם. חלק מההורים עשויים לחפש גישה הוליסטית יותר, בעוד שאחרים עשויים להעדיף שגרה מובנית יותר.

ספרי פעוטות

פעוטות בגילאים 2-5 נמצאים בתקופה של התפתחות יוצאת דופן. הילד הקטן שלכם מתחיל ללמוד ולחקור את העולם סביבו.

הנה כמה ספרים שיכולו לעזור לכם לנווט בשלב המרגש (ולפעמים מבולגן!) הזה:

 •       באסה! אימון בסיר מאת ג'יימי גלובאקי: אימון בסיר הוא אבן דרך שכל הורה צופה בה בשילוב של התרגשות וחשש. ספר זה מציע מדריך מעשי ומבטיח לנווט בצעד החשוב הזה, מלא בהומור ובטיפים מועילים.
 •       הילד המלא במוח מאת דניאל ג'יי סיגל וטינה פיין בריסון: הבנת התפתחות המוח של ילדכם היא המפתח לתקשורת יעילה ולהורות חיובית. ספר זה מתעמק במדע מאחורי התגובות הרגשיות של הילדים ומספק אסטרטגיות לטיפוח התפתחות רגשית בריאה.

ישנם ספרים נפלאים רבים שמתמקדים בהיבטים ספציפיים של פעוטות, כגון קידום הערכה עצמית חיובית, ניהול התקפי זעם או עידוד הרגלי אכילה בריאים. אל תהססו לבחון אפשרויות שונות כדי למצוא את הספרים שהכי מתאימים לכם ולצרכים הייחודיים של ילדכם.

ספרים לילדים בגילאי בית הספר

גילאי בית הספר מביאים איתם אתגרים והזדמנויות חדשות הן להורים והן לילדים. הנה כמה ספרים שיכולים לעזור לכם לטפח תקשורת בריאה, לנווט בדינמיקה החברתית ולבנות את הביטחון העצמי של ילדכם:

 •       איך לדבר כך שהילדים יקשיבו מאת אדל פייבר ואיליין מזליש: תקשורת היא המפתח בכל מערכת יחסים, וספר זה מציע כלים מעשיים להורים לשיפור התקשורת עם ילדיהם. המחברים מספקים אסטרטגיות יעילות לפתרון קונפליקטים, הצבת גבולות וטיפוח תחושת שיתוף פעולה.
 •       אחים ללא יריבות מאת אדל פייבר ואיליין מזליש: יריבות בין אחים היא תופעה שכיחה ברוב המשפחות. ספר זה מצייד את ההורים באסטרטגיות לניהול קונפליקטים בין אחים, קידום שיתוף פעולה וטיפוח יחסים בריאים בין אחים ואחיות.

ספרים לנוער בשנות העשרה

שנות העשרה הן תקופה של התבגרות והתפתחות פיזית, רגשית וחברתית משמעותית. בזמן שילדכם מנסה להתנהל בהצלחה בגיל ההתבגרות, הנה כמה ספרים שיכולים להציע הדרכה ותמיכה לתקופה המאתגרת הזו:

 •       בלי להסתבך: הדרכה לנערות מתבגרות דרך שבעת המעברים לבגרות מאת ליסה דאמור: הספר הרב תובנות הזה מתייחס במיוחד לאתגרים ולחוויות הייחודיות העומדות בפני נערות מתבגרות בימים אלה. ד"ר דאמור בוחנת את שבעת המעברים המרכזיים שעוברות בנות בגיל ההתבגרות, ומספקת להורים וגם לבנותיהם מפת דרכים לניווט בשלב המורכב הזה של החיים.
 •       ארבע עשרה שיחות עד גיל ארבע עשרה מאת ז'אן בטנקור ואיליין מזליש: תקשורת פתוחה היא חיונית במהלך שנות העשרה, וספר זה מספק מסגרת לדיון בנושאים רגישים עם הנער המתבגר שלכם. מדימוי גוף ומדיה חברתית ועד ללחץ חברתי והתנסות בסמים, המחברים מציעים כאן כמה עצות מעשיות והתחלת שיחות כדי לטפל בבעיות מאתגרות אלו.
האם את/ה הורה ורוצה לחלוק את החוויה שלך?
פנה אלינו כדי לספר את הסיפור שלך.

מעבר לקבוצות הגיל: מענה לצרכים ספציפיים

הורות היא לא גישה אחת שמתאימה לכולם. לפעמים, ייתכן שתחפשו ספרים ומידע שמתייחסים לאתגרים או היבטים ספציפיים של התפתחות הילד הפרטי שלכם.

להלן מספר קטגוריות של ספרים שכדאי לקחת בחשבון:

בניית אינטליגנציה רגשית:

לגדל ילד אינטליגנט רגשית מאת ג'ון גוטמן וג'ואן דקלר: אינטליגנציה רגשית היא מיומנות חיים חיונית, וספר זה מספק להורים כלים ואסטרטגיות שיעזרו לילדיהם לפתח מודעות רגשית בריאה, ויסות עצמי ומיומנויות חברתיות.

משמעת חיובית:

מדריך המשמעת החיובית מאת ג'יין נלסן: פיתוח משמעת לא חייבת להיות רק ענישה. ספר זה מתאר את עקרונות המשמעת החיובית, המתמקדת בהקניית מיומנויות חיים חשובות לילדים וטיפוח תחושת אחריות.

הורות בעולם דיגיטלי:

איך לגדל גיימר בריא מאת אלוק קנוג'יה: משחקי וידאו הם חלק בכל מקום מהחיים המודרניים. ספר זה מציע הדרכה מעשית להורים כיצד לנווט בעולם משחקי הווידאו, לקדם הרגלי משחק בריאים ולהבטיח שזמן המסך לא מאפיל על היבטים חשובים אחרים בחיי ילדכם.

מציאת המשאבים הנכונים: מעבר לרשימה הזו

רשימה זו מספקת רק נקודת התחלה, אך חשוב לזכור שכל משפחה היא ייחודית. סגנון ההורות שלכם, האישיות של ילדכם והצרכים הספציפיים שלכם ישחקו כולם תפקיד בבחירת המשאבים הנכונים.

הנה שלושה טיפים נוספים למציאת ספר ההורות המתאים לכם:

 1. שקלו שימוש במשאבים מקוונים ואתרי ביקורת באינטרנט. אתרים ובלוגים רבים מציעים ביקורות מעמיקות על ספרי הורות. קריאת ביקורות יכולה לעזור לכם לצמצם את האפשרויות ולמצוא את הספרים המתאימים ביותר לפילוסופיית ההורות שלך.
 2. שאלו את רופא הילדים או המטפל של הילד שלכם להמלצות. אנשי מקצוע בתחום הבריאות לרוב יכולים לספק הצעות מותאמות אישית בהתאם לצרכים הספציפיים של ילדכם ולשלב ההתפתחותי שלו.
 3. אל תפחדו לבקר בספרייה המקומית שלכם. ספריות ציבוריות מציעות שפע של ספרי הורות, המאפשרים לכם לחקור את הספרים השונים לפני שמתחייבים לרכישה.

המסע ממשיך: אמצו את תהליך הלמידה

הורות היא מסע לכל החיים מלא בניצחונות ובאתגרים כאחד. אין דרך "נכונה" אחת לגדל ילד, והגישה הטובה ביותר היא כזו המותאמת לדינמיקה המשפחתית הייחודית שלכם. זכרו, אין בושה בלבקש הדרכה או עצה.

אמצו את תהליך הלמידה, חקרו משאבים שונים, והכי חשוב, סמכו על האינטואיציה שלכם בזמן שאתם מנווטים בהרפתקה המדהימה של גידול ילדכם.

שתפו את החוכמה שלכם!

מהם ספרי ההורות האהובים עליכם? שתפו את ההמלצות והחוויות שלכם בתגובות כאן למטה!

בואו ניצור ביחד קהילה תומכת בה ההורים יכולים ללמוד אחד מהשני ולחגוג את ההנאות שבגידול הילדים.

הכירו את נובאקיד!

אם נהניתם מהתוכן שלנו ואתם מעוניינים ללמוד עוד, תוכלו לקרוא מאמרים נוספים שלנו באתר נובאקיד.

אם אתם רוצים לשפר את ההתפתחות הקוגניטיבית של ילדיכם לא רק בידע תרבותי כללי אלא גם בשפה האנגלית, עזרו לילדיכם ללמוד אנגלית מדוברת וכתובה בהצטיינות באינטרנט – מהבית ומכל מקום אחר.

היכנסו ל: בית ספר ללימוד אנגלית לילדים של NovaKid והירשמו לאחד הקורסים ללימוד אנגלית אונליין לילדים.

רשמו את ילדיכם לאחד משיעורי אנגלית לילדים וצרו קשר עם אחד מאנשי הצוות שלנו עוד היום!

Rate this post

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם
בחר שפה
Down arrow icon
Russia Global English Czech Republic Italy Portugal Brazil Romania Japan South Korea Spain Chile Argentina Slovakia Turkey Poland Israel Greece Malaysia Indonesia Hungary France Germany Global العربية Norway India India-en Netherlands Sweden Denmark Finland
Cookie icon
אנו משתמשים בעוגיות בכדי שיהיה לכם נוח יותר להשתמש באתר שלנו. על ידי שימוש באתר הינך מסכימ/ה לשמור קבצי עוגיות בדפדפן.