Scrolltop arrow icon
IL
IL flag icon
Mobile close icon
שתף
a חמישה טיפים ללימוד אנגלית לילדים בגילאי 6-12
חינוך
Star icon
21.06.2022
Time icon 6 min
Comment icon 0 הערות
Heart icon 0 לייקים

חמישה טיפים ללימוד אנגלית לילדים בגילאי 6-12

תוכן העניינים

הורים רבים היו רוצים ללמד את ילדיהם אנגלית בבית, אך אינם יודעים כיצד להתחיל. זה לא משנה אם האנגלית שלכם לא מושלמת. הכי חשוב שתתלהבו ותיתנו לילדים שלכם הרבה עידוד ושבחים. ילדכם יקלוט את ההתלהבות שלכם מהשפה. אל תדאגו אם ילדך לא יתחיל לדבר אנגלית מיד. הם יצטרכו פרק זמן מסוים כדי לקלוט את השפה. היו סבלניים, והם יתחילו לדבר אנגלית בזמן שלהם.

כיצד תוכל לעזור לילדך ללמוד אנגלית מבלי שיאבד עניין ומוטיבציה? "הפוך את תהליך הלמידה למשחק מרגש, ואפילו טוב יותר, שחקו בו עם ילדכם", אומר מקס אזרוב, מייסד שותף של  נובאקיד,בית הספר המקוון לאנגלית לילדים. אספנו כמה עצות טובות מניסיונו ועוד כמה טיפים שימושיים העשויים לסייע לכם ולילדכם במהלך לימוד אנגלית למתחילים ולאפשר להם להתאהב בשפה.

דברו איתם אנגלית בבית

"יש לי שלושה ילדים, וכולם גדלים כדו-לשוניים. אני מדבר איתם רק באנגלית, ואשתי מדברת איתם ברוסית. כשהתחלנו, היינו צריכים להכריח את עצמנו לעשות את זה, אבל אחרי כחצי שנה זה בא באופן טבעי. הילדים שלנו מדברים רוסית ואנגלית בקלות והם לומדים מילים חדשות תוך כדי תנועה, וזה לא מפתיע. אם הם לומדים לדבר שפה אחת, הם יכולים גם ללמוד לדבר שתיים", מעיד אזרוב. זוהי רק עצה אחת שהוא חולק איתנו מנסיונו הרב המאפשר לימוד אנגלית לילדים ביסודי בהצלחה מרובה.

אבל כדי שלא תרגישו מקופחים הנה עוד כמה עצות לדרך שיכולות להועיל ולשפר את יכולותיהם של ילדיכם בשפה האנגלית.

למדו ושחקו יחד איתם

בנוסף הוא מציע כי את האפשרות להתחיל לשחק כמה משחקים פשוטים באנגלית ולהסביר לילד את העיקרון של 'למידה תוך כדי משחק משותף'. לדבריו, לאחר זמן מה, המשחקים הפשוטים האלה יכולים לגדול למשהו גדול ומעניין יותר, ובשלב מסוים הילדים יחושו כי מאוד נעים להם והם יגידו:"זה די כיף! בואו נשחק באנגלית לעתים קרובות יותר!" עם זאת, הוא מזכיר כי חשוב לנקוט בצעדים קטנים ולנסות לא לנגוס יותר ממה שאתם יכולים ללעוס, כלומר לכו איתם בצעדים קטנים כדי לא להמאיס עליהם את לימוד האנגלית.

ילדים לומדים באופן טבעי כשהם נהנים. הקפידו אם כן לשחק איתם במשחקים שונים כגון משחקי פעולה כדוגמת הרצל אמר, כיסאות מוסיקליים ומשחקים אחרים. משחקי מילים, וכן גם משחקים מקוונים.

המשיכו לעניין אותם באמצעות משחקים אינטראקטיביים וקווי עלילה מרתקים

ילדים נענים ללמידה באמצעות משחקים וסיפורים. אלא שמקס אזרוב עולה על בעיה שקיימת במקרה הזה, והיא שלרוב נראה כי ספרי לימוד השפה האנגלית הם די משעממים. כמעט שאין להתחמק מהעובדה שכשאנחנו לומדים בשפת האם שלנו, הרי שנעדיף לקרוא סיפורים מעניינים באמת וספרים שווים. אבל בלא מעט ספרי לימוד באנגלית, קווי העלילה שניתנו הם די פרימיטיביים ולא מעניינים.

אז אתם שואלים את עצמכם: איך זה אמור ליצור עניין? ובכן, סביר להניח שהדבר עושה בדיוק את ההיפך. וכך ברגע שהילד שלכם מתחיל לאבד עניין, הרי בעצם איבדתם את ההזדמנות שלכם לרתק אותו וללמד אותו. עלילה מעניינת ומושכת צריכה להיות המוקד העיקרי של תכנית הלימודים כבר מההתחלה, בדיוק כמו שספר טוב עושה. בנובאקיד  לעומת זאת, עוטפים את קווי העלילה באנימציה ומשחקים, אלו הם פורמטים שילדים מאוד מעריכים, ומתחברים אליהם. באמצעות החיבור הזה הם רוכשים לעצמם אוצר מילים וגם הבנה דיקדוקית ברורה של השפה האנגלית.

הראו להם שלמידה עצמית יכולה להיות מהנה

יש עוד סיבה לכך שרצוי שהתוכן המוצג יקלוט את עינם ואוזנם של התלמידים. הסיבה היא שתוכן המוצג היטב, ושהוא צבעוני ומעניין. יהיה תוכן שהילדים ירצו לצרוך. מה הפלא איפוא שבממוצע, תלמידי נובאקיד מבלים 50% מזמן הלמידה שלהם בלימודים עצמאיים. זה אומר שעל כל שני שיעורים בשבוע שהם לומדים עם מורה נובאקיד, שהוא מורה הדובר שפת אם אנגלית, הם מבלים לפחות שעתיים נוספות במשחקים חינוכיים ובביצוע תרגילים בפלטפורמה של נובאקיד.

מה המשמעות? ובכן, בסופו של דבר זה משחק מספרים פשוט כי ככל שמתאמנים יותר, כך התוצאה טובה יותר. המטרה העיקרית של נובאקיד היא להפוך את לימוד האנגלית למהנה ומרגש עבור התלמידים שלהם, והם מצליחים לעשות זאת בהצלחה גדולה.

זכרו: הציונים משתפרים כאשר יש בסיס למידה טוב

יתרון נוסף, מאוד משמעותי ללימודים בנובאקיד הוא שעל ידי התחלת לימוד שפה בגיל צעיר, ילדים בונים בסיס טוב ללמידה עתידית. כאשר ילדים מבינים שהם מסוגלים לעבד חומרי למידה בהבנה טובה במהלך השיעורים, זה נותן להם את הביטחון להמשיך בלימודים. הם מרגישים יותר בנוח כשהם עונים לשאלות המורים, ומתחילים 'לראות' את המשמעות של מה שכתוב בספרי הלימוד שלהם. זהו הבסיס האיתן שמניחים בנובאקיד., והוא זה שמביא לכך שאפשרות לימוד אנגלית לגילאי 6 זוכה להצלחה מרובה ולכך שהציונים של התלמידים שלהם רק משתפרים.

איך תוכלו לתרגל אנגלית בבית עם ילדכם

נובאקיד הוא אם כן סיפור הצלחה עבור הורים וילדים רבים. אז אם ילדכם עדיין לא לומד אנגלית עם נובאקיד, הירשמו לשיעור ניסיון חינם. בשיעור, המורה ידגים את פלטפורמת הלמידה האינטראקטיבית שלנו ויקבע את רמת האנגלית הנוכחית של ילדכם. והכי חשוב, המורה יראה לילדכם שלימוד אנגלית יכול להיות כיף.

הרשמו לשיעור נסיון ללא תשלום!

השאירו תגובה

הדוא''ל שלך לא יפורסם.

Arrow icon קודם
חינוך
21.06.2022
Time icon 5 min
מדוע מומלץ לילדים ללמוד אנגלית כשפה שניה כבר בגילאי הגן?
הבא Arrow icon
ללמוד אנגלית לילדים
חינוך
21.06.2022
Time icon 9 min
ארבעה משחקים שעוזרים לילדים ללמוד אנגלית
ערוץ יוטיוב
YouTube
02.06.2022
Time icon 10 min
הערוצים המובילים ללימוד אנגלית לילדים ביוטיוב
בחר שפה
Down arrow icon
RU flag icon Russia EN flag icon Global English CZ flag icon Czech Republic IT flag icon Italy PT flag icon Portugal BR flag icon Brazil RO flag icon Romania JP flag icon Japan KR flag icon South Korea ES flag icon Spain CI flag icon Chile AR flag icon Argentina SK flag icon Slovakia TR flag icon Turkey PL flag icon Poland IL flag icon Israel GR flag icon Greece MY flag icon Malaysia ID flag icon Indonesia HU flag icon Hungary FR flag icon France DE flag icon Germany ARAB flag icon Global العربية NO flag icon Norway IN flag icon India IN-EN flag icon India-en NL flag icon Netherlands SE flag icon Sweden DK flag icon Denmark FI flag icon Finland