Scrolltop arrow icon
Left arrow icon All categories
Close icon
חדשות
לימודי אנגלית
נובאקיד להורים
IL
IL flag icon
Mobile close icon
CTA background
הזמינו את שיעורי האנגלית הטובים ביותר עבור ילדך
נסו כעת בחינם
Share
LinkedIn share icon
29.05.2024
Time icon 6 min

מתנות סוף שנה לילדים בגן – רשימת רעיונות להורים וגננות

Table of contents

ההתרגשות בשיאה! הגיע מועד סיום שנת הלימודים בגן, אירוע חשוב ביותר עבור הקטנטנים שלנו, שמציין את שיאה של השנה הראשונה שלהם במסגרת פורמלית. זהו הזמן לחגוג את ההישגים שלהם, להכיר בצמיחה שלהם ולשלוח אותם לפרק הבא בתחושת גאווה וציפייה.

בקרב הורים לילדים עולה לא פעם השאלה מה לקנות להם למתנת סוף השנה לסיום הגן.

בעוד שהפוקוס נשאר לרוב בחגיגת המסע שלהם, מתנה מתחשבת יכולה להיות דרך נפלאה להנציח את ציון הדרך המיוחד הזה.

בחירה נבונה: מתנה שמתאימה לגיל ולהתפתחות הילד

בניגוד לילדים הגדולים יותר, תלמידי הגן עדיין בשלבי התפתחות מוקדמים. תחומי העניין שלהם מוגבלים לחקר מקומי, משחקי דמיון ורכישת מיומנויות בסיסיות.

לכן, המתנה האידיאלית צריכה להיות מתאימה לגיל, לתת מענה ליכולות הקוגניטיביות של הילד ולטפח את הסקרנות הטבעית שלו.

להלן כמה שיקולים מרכזיים בבחירת מתנה לסיום הגן:

 1. התמקדות במשחקי למידה: משחק הוא חלק חיוני בהתפתחות הילד בגן. חפשו מתנות שמעודדות משחק, חקר וגילוי מלאי דמיון, תוך הצגת מושגי הלמידה המוקדמת בעדינות.
 2. בטיחות לפני הכל: ודאו שכל צעצוע או פעילות שנבחרו מתאימים לגיל ועומדים בתקני הבטיחות לילדים צעירים. הימנעו מחלקים קטנים, קצוות חדים או כל דבר שעלול להוות סכנת חנק או פציעה.
 3. עמידות היא המפתח: ילדים בגילאים אלה יכולים להיות אגרסיביים ומגושמים קצת עם החפצים שלהם. בחרו מתנות מחומרים חזקים ועמידים שיכולים לעמוד במשחק פעיל ושימוש תכוף.

שחרור יצירתיות ודמיון

כעת, בואו נתעמק בכמה רעיונות מעניינים למתנות ספציפיות שמעוררות יצירתיות, מציתות את הסקרנות ומשאירות את הילד סקרן ומתעניין:

 1. ערכות יצירה: ציוד אמנות כמו עפרונות צבעוניים, טושים רחיצים, צבעי אצבעות וניירות בנייה הם בחירות קלאסיות שלעולם לא יוצאות מהאופנה. כלים אלו פותחים עולם של ביטוי אמנותי, ומאפשרים להם לחקור את היצירתיות שלהם ולפתח את המוטוריקה העדינה שלהם.
 2. בצק משחק: ערכות בצק משחק מציעות אינסוף אפשרויות לעיצוב, עיצוב ויצירה. הם מהווים תענוג חושי לילדים צעירים ויכולים לעזור לפתח כוח וקואורדינציה של הידיים.

טיפוח האהבה ללמידה: מתנות שהן מעבר למשחק

בעוד שהצעצועים המסורתיים הם בעלי ערך, כדאי לשקול גם מתנות שיכולות לטפח אהבה ללמידה על בסיס החומר שנלמד בגן הילדים:

 1. חוברות עבודה ללמידה מוקדמת: חוברות עבודה שמתאימות לגיל ומתמקדות באותיות, מספרים, צורות וצבעים יכולות לחזק את יכולת הלמידה בצורה מהנה ואינטראקטיבית. ניתן למלא חוברות עבודה אלו באיורים צבעוניים, ציורים ופעילויות פשוטות שממשיכות ללמד ולרתק את הילדים הצעירים.
 2. ערכות ניסויים מדעיים: ערכות מדע פשוטות הן דרך נפלאה להצית את הסקרנות ולהכיר לילדים הצעירים מושגים מדעיים בסיסיים. חפשו ערכות שמתמקדות בניסויים בטוחים ומרגשים כמו חקר מגנטיות, גידול גבישים או למידה על צורות שונות של מזג אוויר.

נגיעות אישיות וזיכרונות מתמשכים

מתנות בעלות ערך סנטימנטלי שמציגות את הגאווה שלכם בהישגי ילדיכם יכולות להיות מוקירות במיוחד על ידי בוגרי הגן:

 •       תיק גב או קופסת אוכל עם חריטה אישית: תיק גב או קופסת אוכל בהתאמה אישית עם שמם או ראשי התיבות של ילדיכם מוסיף נופך מיוחד ומכין אותם לשנת הלימודים הקרובה. מתנה מעשית זו גם מטפחת תחושת אחריות על חפציהם.
 •       אלבום תמונות להנצחה: צרו אלבום תמונות מלא בתמונות משנת הגן שלהם, לכדו זיכרונות מיוחדים כמו פעילויות חברתיות, טיולי שטח ופרויקטים אמנותיים. האלבום המותאם אישית הזה יאפשר להם לחזור אל המסע שלהם ולחיות מחדש את הרגעים היקרים האלה.
 •       מכתב או שיר בכתב יד: הביעו את הגאווה וההתרגשות שלכם על הישגי ילדיכם עם מכתב או שיר מכל הלב. המסר המותאם אישית הזה יאפשר להם לדעת כמה הם אהובים וכמה אתם תומכים בהם, ויצור זיכרון מתמשך שהם יוכלו להוקיר בעתיד.

חוויות שיוצרות זיכרונות

מעבר למתנות המסורתיות, שקלו לתת לילדיכם גם חוויות שיוצרות זיכרונות משותפים ומעוררות תחושה של הרפתקה משותפת:

 •       כרטיסים למוזיאון ילדים או לגן חיות: תכננו טיול מהנה וחינוכי למוזיאון ילדים או לגן חיות. מקומות אלו מציעות תערוכות אינטראקטיביות, מפגשים חיים עם בעלי חיים והזדמנויות ללמוד על נושאים שונים בצורה שובת לב.
 •       טיול קמפינג משפחתי או פיקניק: ברחו מהשגרה עם טיול קמפינג קצר או פיקניק משפחתי בטבע. טיול שיאפשר זמן איכות משותף, חקר הטבע ויצירת זיכרונות מאושרים ביחד. חפשו אתרי קמפינג ידידותיים לילדים עם שירותים כמו מגרשי משחקים או טיולי הליכה בשבילים.
 •       הרשמה למחנה קיץ או חוג: מחנות קיץ או שיעורים המתמקדים באמנות, מוזיקה, ספורט או תחומי עניין אחרים מספקים דרך מהנה ללמוד מיומנויות חדשות ולהכיר חברים חדשים. בחרו תוכנית שתואמת את תחומי העניין של ילדיכם ושתאפשר להם להמשיך ולחקור את כישרונותיהם.
האם את/ה הורה ורוצה לחלוק את החוויה שלך?
פנה אלינו כדי לספר את הסיפור שלך.

מתנת הזמן והתמיכה שלכם

המתנה הכי יקרה שתוכלו לתת לילדכם שמסיים את הגן היא הזמן שלכם, עם התמיכה והעידוד האישיים שאתם נותנים לו. הנה כמה דרכים שיאפשרו לגרום לזה לקרות:

 1. קראו ביחד: הקדישו זמן ייעודי לקריאה משותפת בכל יום. זה מטפח את אהבת הקריאה, מרחיב את אוצר המילים שלהם ומחזק את הקשר שלכם.
 2. משחקים פתוחים: הקדישו זמן לשחק עם ילדכם – בנו מבצר, צרו פרויקטי אמנות או חקרו יחד את החצר האחורית. משחקים פתוחים מאפשרים להם להשתמש בדמיון שלהם, לפתח כישורי פתרון בעיות ולהנות איתכם ביחד.
 3. חגגו את ההישגים שלהם: עשו עניין גדול מסיום הלימודים שלהם! ארגנו חגיגה משפחתית קטנה, קשטו עוגה והרעיפו עליהם שבחים על שהגיעו לאבן הדרך הזו.

משחקים פעילים לנפש ולגוף בריאים

לפעילות גופנית יש חשיבות מכרעת לגדילה והתפתחות של ילדיכם. שקלו לתת להם מתנות שמעודדות אותם לזוז ולחקור את העולם סביבם, כמו:

 •       משחקים בחוץ: כדורים, חבלי קפיצה או קורקינט מושלמים למשחק פעיל בחצר האחורית או בפארק. הצעצועים הפשוטים הללו מקדמים מיומנויות מוטוריקה גסה, קואורדינציה ומינון בריא של פעילות גופנית.
 •       משחקי פעילות וציוד ספורט: ציוד ספורט המותאם לגיל כמו סט כדור טי, אקדחי נרף או סט בדמינטון יכולים לעורר עניין בספורט ובפעילות גופנית.

משחקי לוח וחידות: למידה דרך כיף

משחקי לוח וחידות הם לא רק לבידור – הם מציעים הזדמנויות למידה חשובות לילדים צעירים.

בחרו משחקי לוח פשוטים שמתמקדים בספירה, התאמת צבעים וצורות או זיהוי אותיות ומספרים. ניתן לשחק במשחקים אלו עם אחים או בני משפחה, לקדם אינטראקציה חברתית וכישורי קבלת תור.

פאזלים שמתאימים לגיל עם חלקים גדולים ועמידים יכולים לספק אתגר מהנה לילדים הצעירים. השלמת הפאזלים עוזרת לפתח מיומנויות פתרון בעיות, ריכוז וחשיבה מרחבית.

ספרים אינטראקטיביים מעוררי סקרנות

ספרים הם עוד דרך נפלאה להצית אהבת הקריאה והלמידה אצל הילדים הצעירים. הנה כמה רעיונות להפוך את זמן הקריאה למרתק עוד יותר:

 •       ספרים קופצים: ספרים שובי לב אלה עם אלמנטים קופצים תלת ממדיים מעוררים את הדמיון של הילד והופכים את זמן הקריאה לאינטראקטיבי.
 •       ספרי מגע ותחושה: ספרים אלה עם טקסטורות שונות כמו פרווה, לבד או נייר זכוכית מספקים חוויה רב חושית, מושכים ילדים צעירים ומגרים את חוש המישוש שלהם.
 •       ספרים עם אפקטים קוליים: ספרים הכוללים כפתורי קול יכולים להיות תענוג לילדים הצעירים. התאמת הצלילים לתמונות בדף מקדמת מיומנויות אוריינות מוקדמות ומשאירה אותם מעורבים.

לסיכום

בחירת מתנת סוף השנה המושלמת עבור הילדים שלכם שבדיוק מסיימים את שנת הלימודים בגן עוסקת בחגיגת הישגיהם וטיפוח המשך מסע הלמידה שלהם.

בין אם אתם בוחרים בצעצוע שובב, משאב חינוכי, מזכרת מותאמת אישית או חוויה משותפת, וודאו שהוא משקף את האהבה והגאווה שלכם בהישגיהם.

ההיבט החשוב ביותר הוא למצוא מתנה שתעורר את סקרנותם, תצית את דמיונם ותעזור להם בדרכם המרגשת לקראת הפיכתם ללומדים והרפתקנים לכל החיים.

הכירו את נובאקיד!

אם נהניתם מהתוכן שלנו ואתם מעוניינים ללמוד עוד, תוכלו לקרוא מאמרים נוספים שלנו באתר נובאקיד.

אם אתם רוצים לשפר את ההתפתחות הקוגניטיבית של ילדיכם לא רק בידע תרבותי כללי אלא גם בשפה האנגלית, עזרו לילדיכם ללמוד אנגלית מדוברת וכתובה בהצטיינות באינטרנט – מהבית ומכל מקום אחר.

היכנסו ל: בית ספר ללימוד אנגלית לילדים של NovaKid והירשמו לאחד הקורסים ללימוד אנגלית אונליין לילדים.

רשמו את ילדיכם לאחד משיעורי אנגלית לילדים וצרו קשר עם אחד מאנשי הצוות שלנו עוד היום!

Rate this post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You might also like
Choose a language
Down arrow icon
Russia Global English Czech Republic Italy Portugal Brazil Romania Japan South Korea Spain Chile Argentina Slovakia Turkey Poland Israel Greece Malaysia Indonesia Hungary France Germany Global العربية Norway India India-en Netherlands Sweden Denmark Finland
Cookie icon
אנו משתמשים בעוגיות בכדי שיהיה לכם נוח יותר להשתמש באתר שלנו. על ידי שימוש באתר הינך מסכימ/ה לשמור קבצי עוגיות בדפדפן.