Scrolltop arrow icon
Left arrow icon כל הקטגוריות
Close icon
חדשות
לימודי אנגלית
נובאקיד להורים
IL
IL flag icon
Mobile close icon
CTA background
הזמינו את שיעורי האנגלית הטובים ביותר עבור ילדך
נסו כעת בחינם
שתף
LinkedIn share icon
מתנות סוף שנה לתלמידי בית ספר- רעיונות להורים ומורים
מתנות לילדים
Star icon
29.05.2024
Time icon 5 min
Comment icon 0 הערות

מתנות סוף שנה לתלמידי בית ספר- רעיונות להורים ומורים

תוכן העניינים

פעמון בית הספר מצלצל בפעם האחרונה לשנה הזו, התרמילים מושלכים הצידה וצעקות השמחה של "חופשת הקיץ כבר כאן!" מתחילים למלא את האוויר.

כהורים, אנו צופים ברגשות מעורבים של הקלה והתרגשות כיצד ילדינו יוצאים להפסקה הראויה משגרת שנת הלימודים. עם זאת, מבין התוכניות לקיץ וחלומות הטיול, עשויה להתעורר השאלה המוכרת: "מה עליי לתת לילד שלי כמתנת סוף שנה?"

מציאת המתנה המושלמת לסוף השנה יכולה להרגיש כמו אתגר לא פשוט. האם אתם הולכים על שיגעון הצעצועים האחרון, כלי חינוכי מעשי, או אולי חוויה שיוצרת זיכרונות מתמשכים? אמנם אין תשובה "נכונה" אחת, אבל המפתח טמון בבחירת משהו שמתאים לגיל, לתחומי העניין ולאישיות של הילדים שלנו.

יותר מסתם מתנה: כוחה של הערכה

מעבר להתרגשות שבקבלת המתנה, מתנות לסוף השנה מציעות הזדמנות חשובה להודות לילדינו על העבודה הקשה וההישגים האקדמיים שלהם במהלך השנה.

הנה כמה סיבות טובות למה מתנה מתחשבת לסוף שנה יכולה להיות יותר מסתם "דבר":

 •       חגיגה של למידה: מתנה שקשורה לנושא שהם הצטיינו בו או תחום חדש שהם סקרנים לגביו יכולה לחזק את ערך הלמידה ולעודד אותם להמשיך ללמוד ולחקור.
 •       חיזוק של ביטחון עצמי: מתנה שעונה על האינטרסים של ילדינו מראה להם שאנחנו מזהים ותומכים בתשוקות שלהם, ומטפחים את הביטחון וההערכה העצמית.
 •       זמן איכות ביחד: חוויות כמו חופשת סוף שבוע או שיעור שאתם לוקחים ביחד יוצרים זיכרונות מתמשכים שיכולים לחזק את הקשרים המשפחתיים.

בחירת ההתאמה המושלמת: רעיונות למתנות שמותאמות לגיל הילד

כעת כשה-"למה" מבוסס, בואו נעמיק ב"מה" של מתנות סוף שנה. המתנה האידיאלית משתנה בהתאם לגיל ולהתפתחות של הילד.

להלן פירוט של כמה רעיונות למתנות שמתאימות לכל גיל:

בנייה עוצמתית לגיל הרך (גילאי 3-5):

קבוצת גיל זו פורחת בעת חקר ומשחקי דמיון. מומלץ לשקול מתנות שמטפחות את הסקרנות והיצירתיות שלהם, לדוגמה:

 1. פעילויות משחק חושי: ערכות בצק משחק, חול קינטי או חרוזי מים מספקים כיף חושי אינסופי תוך עידוד יצירתיות וחקר.
 2. יצירות אומנות: הצטיידו בטושים רחיצים, עפרונות צבעוניים, צבעי אצבעות וניירות בנייה. ציוד בסיסי זה מציע הזדמנויות אינסופיות לביטוי אמנותי ולפיתוח מיומנויות מוטוריות עדינות.
 3. משחקי לוח וחידות פשוטות: משחקי לוח שמתאימים לגיל כמו סולמות וחבלים או פאזלים פשוטים מקדמים את האינטראקציה החברתית, ומפתחים מיומנויות של פתרון בעיות ומושגי למידה מוקדמת.

סקרנות ועניין יסודי (גילאי 6-10):

ילדי בית הספר היסודי שופעים סקרנות ואנרגיה. הנה כמה רעיונות לשמירה מוחותיהם וגופם פעילים:

 1. משחקים בחוץ: קורקינטים, אופניים, כדורים, חבלים קפיצה או הולה הופ מעודדים משחק ופעילות גופנית בחוץ, מקדמים התפתחות בריאה והפסקה מזמן המסך.
 2. ערכות יצירה: האם לילדיכם יש עניין ראשוני במדע או בטכנולוגיה? ערכות רובוטיקה, ערכות ניסויים מדעיים או משחקי קידוד יכולים להצית את התשוקה שלהם ללמידה ולפתרון בעיות.
 3. ספרי קריאה: האם ילדכם הוא תולעת ספרים? תנו לו ספרים על סמך תחומי העניין שלו – סיפורים שובי לב, ספרי עיון מרתקים או רומנים גרפיים שמתאימים לסגנון הקריאה המועדף עליהם.
האם את/ה הורה ורוצה לחלוק את החוויה שלך?
פנה אלינו כדי לספר את הסיפור שלך.

מעבר לדברים: חוויות שיוצרות זיכרונות

בעוד שלמתנות המסורתיות יש ערך רב, קחו בחשבון את המגמה ההולכת וגוברת של תיעדוף חוויות על פני רכוש חומרי.

הנה כמה רעיונות למתנות לסוף השנה שיוצרות זיכרונות מתמשכים ומטפחות קשרים עמוקים יותר:

 1. כרטיסי כניסה לאירועים מקומיים: תכננו טיול משפחתי מהנה לתערוכת מוזיאון, פארק שעשועים, קונצרט בהשתתפות הלהקה האהובה עליהם או אירוע ספורט. חוויות משותפות אלו יוצרות זיכרונות מתמשכים ומאפשרות לכם להתחבר איתם בהרפתקאות משותפות, חדשות ומרגשות.
 2. טיול קמפינג או חופשת סוף שבוע: ברחו מהשגרה עם טיול קמפינג משפחתי לאור הכוכבים או חופשת סוף שבוע קצרה כדי לחקור עיר חדשה או ציון דרך היסטורי. הרפתקאות אלו מקדמות את הקשר המשפחתי, יוצרות הזדמנויות ללמידה ומציעות הפסקה משגרת היומיום.
 3. שיעורים או סדנאות: האם לילדכם יש עניין בבישול, אמנות, מוזיקה או תכנות? רשמו אותם לשיעור או סדנה שקשורה לתשוקה שלהם. זה יאפשר להם לפתח מיומנויות חדשות, לחקור את תחומי העניין שלהם יותר ולפגוש חברים חדשים עם תשוקות דומות.

מתנות שמחזירות: טיפוח חמלה

מחפשים דרך לשלב אחריות חברתית ונתינה במתנה לסוף השנה לילדכם?

הנה שתי אפשרויות שחורגות מהמסגרת המסורתית:

 •       התנדבו ביחד: תרמו מזמנכם וכישוריכם יחד לארגון צדקה מקומי או מקום אחר שלילדכם אכפת ממנו. פעולה זו מטפחת אמפתיה, אחריות חברתית ואת הערך של עזרה לזולת.
 •       תרומות לצדקה: תנו לילדכם לבחור מטרה שהוא מתלהב ממנה, כמו רווחת בעלי חיים או הגנת הסביבה, ותרמו תרומה בשמו, ללמד אותו לתת ולתרום מעצמו לאחרים.

מתנת הבחירה: תקשורת פתוחה היא המפתח

זכרו, הגורם החשוב ביותר הוא בחירת מתנה שתתאים לתחומי העניין ולשלב ההתפתחותי של ילדכם.

הנה כמה טיפים נוספים שיבטיחו שמתנת סוף השנה שלכם תהיה להיט:

 1. הגדירו תקציב: החליטו על מגבלת הוצאה מתאימה והיצמדו אליה. מתנות יקרות אינן הכרחיות כדי להראות הערכה.
 2. שלבו את ילדכם: בהתאם לגילו, תנו לו להשתתף בתהליך הבחירה. צרו רשימה קצרה של אפשרויות בהתאם לתקציב שלכם ואפשרו לו לבחור את המתנה המועדפת עליו. שילוב זה יכול לעודד את תחושת הבעלות וההתרגשות של הילד.
 3. התמקדות באיכות על פני הכמות: מתנה אחת שנבחרה היטב ושמתיישרת עם תחומי העניין של ילדיכם היא לרוב משמעותית יותר מכמה צעצועים קטנים וחולפים.

לסיכום

חופשת סוף השנה היא זמן להירגעות, יצירת חוויות וזמן משפחתי. מתנת סוף השנה יכולה להיות דרך מתחשבת להכיר בהישגים של ילדיכם במהלך שנת הלימודים ולהראות את תמיכתכם בהמשך הלמידה והצמיחה שלהם.

בין אם תבחרו במתנה מסורתית, בחוויה מעשירה או בהזדמנות לתרום לקהילה, ההיבט החשוב ביותר הוא לחגוג את המסע שלהם ולטפח את אהבת הלמידה שתשתרע הרבה מעבר לכותלי הכיתה.

הכירו את נובאקיד!

אם נהניתם מהתוכן שלנו ואתם מעוניינים ללמוד עוד, תוכלו לקרוא מאמרים נוספים שלנו באתר נובאקיד.

אם אתם רוצים לשפר את ההתפתחות הקוגניטיבית של ילדיכם לא רק בידע תרבותי כללי אלא גם בשפה האנגלית, עזרו לילדיכם ללמוד אנגלית מדוברת וכתובה בהצטיינות באינטרנט – מהבית ומכל מקום אחר.

היכנסו ל: בית ספר ללימוד אנגלית לילדים של NovaKid והירשמו לאחד הקורסים ללימוד אנגלית אונליין לילדים.

רשמו את ילדיכם לאחד משיעורי אנגלית לילדים וצרו קשר עם אחד מאנשי הצוות שלנו עוד היום!

Rate this post

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם
בחר שפה
Down arrow icon
Russia Global English Czech Republic Italy Portugal Brazil Romania Japan South Korea Spain Chile Argentina Slovakia Turkey Poland Israel Greece Malaysia Indonesia Hungary France Germany Global العربية Norway India India-en Netherlands Sweden Denmark Finland
Cookie icon
אנו משתמשים בעוגיות בכדי שיהיה לכם נוח יותר להשתמש באתר שלנו. על ידי שימוש באתר הינך מסכימ/ה לשמור קבצי עוגיות בדפדפן.