Scrolltop arrow icon
Left arrow icon All categories
Close icon
חדשות
לימודי אנגלית
נובאקיד להורים
IL
IL flag icon
Mobile close icon
CTA background
הזמינו את שיעורי האנגלית הטובים ביותר עבור ילדך
נסו כעת בחינם
Share
LinkedIn share icon
29.09.2023
Time icon 8 min

פעילויות לילדים בכיתה ה'

Table of contents

משחקי גיבוש לילדים הם פעילויות אינטראקטיביות שנועדו לטפח שיתוף פעולה, אמון ותקשורת בין ילדים. משחקים אלה כוללים לרוב אתגרים קבוצתיים, משימות של פתרון בעיות ותרגילים משותפים המעודדים ילדים לעבוד יחד עבור מטרה משותפת. על ידי השתתפות בפעילויות צוות, הילדים יכולים לפתח מיומנויות חברתיות חיוניות, לבנות מערכות יחסים חזקות וללמוד את הערך של עבודת צוות ותמיכה הדדית.

דוגמה אחת למשחק בניית צוות לילדים היא "הקשר האנושי". במשחק זה, ילדים עומדים במעגל ומושיטים יד כדי לתפוס את ידיהם של שני אנשים שונים מולם, ויוצרים "קשר" סבוך של ידיים מחוברות זו לזו. המטרה היא שהקבוצה תעבוד יחד כדי להתיר את עצמה מבלי להרפות אחת את הידיים של זה. פעילות זו מעודדת תקשורת, פתרון בעיות ושיתוף פעולה, שכן על הילדים ליצור אסטרטגיה ולתאם את תנועותיהם כדי לפרום את הקשר וליצור מעגל מחדש. זוהי דרך מהנה ומרתקת לילדים ללמוד על עבודת צוות ולבנות קשרים עם בני גילם.

במאמר זה נחקור ונגלה מגוון רחב של פעילויות מרגשות וחינוכיות המתאימות לילדי כיתה ה'. בסקירת הפעילויות נדגיש את החשיבות של חוויות מעשית המעוררות הן יצירתיות והן חשיבה ביקורתית. פעילויות אלו יספקו מענה לתחומי עניין וסגנונות למידה שונים כדי לשמור על תלמידי כיתות ה' מעורבים וסקרנים ללמוד דברים חדשים.

חקר המדע לילדים בכיתה ה'

חקר העולם באמצעות המדע יכול להיות הרפתקה מרתקת עבור תלמידי כיתות ה'. להלן כמה דוגמאות לפעילויות מעשית המאפשרות להם לעשות בדיוק את זה:

 1. התפרצויות הר געש: צרו דגם של הר געש באמצעות חימר או עיסת נייר והדמיית התפרצויות געשיות על ידי שילוב של סודה לשתייה וחומץ. פעילות זו מלמדת ילדים על תגובות כימיות וגיאולוגיה.
 2. מודל מערכת השמש: בנו מודל מוקטן של מערכת השמש באמצעות כדורים בגדלים שונים לכוכבי לכת ולמדו על המרחקים והגדלים היחסיים של גרמי השמיים.
 3. מחזור חיי הצמח: שתלו זרעים באדמה או בעציצים צפו בשלבי הגדילה שלהם, למדו על מחזורי החיים של הצמחים ותפקידם של אור השמש, המים וחומרי הזנה.
 4. תחנות מזג אוויר: בנו תחנת מזג אוויר על ידי התקנת מכשירים למדידת טמפרטורה, לחות ומהירות הרוח. הילדים יכולים לעקוב ולתעד דפוסי מזג אוויר יומיים ולנתח מגמות.
 5. חקירה באמצעות מיקרוסקופ: הציגו לילדים מיקרוסקופים ואפשרו להם לבחון פריטים יומיומיים, כגון עלים, חרקים או דגימות מים, כדי לחקור את העולם המיקרוסקופי.
 6. תגובות כימיות: ערכו ניסויים פשוטים בכימיה כמו יצירת דיו בלתי נראה, הכנת רפש או בדיקת החומציות של חומרים ביתיים עם נייר pH.
 7. חקר מערכות אקולוגיות: בקרו בפארק מקומי או בשמורת טבע כדי לצפות במערכות אקולוגיות שונות ולתעד את הצמחים ובעלי החיים – החיים שם. דונו בשרשרת מזון ובמגוון הביולוגי.
 8. זיהוי סלעים ומינרלים: אספו וזהו סלעים ומינרלים שונים. למדו על המאפיינים שלהם וכיצד להבדיל ביניהם.
 9. בדיקת איכות מים: אספו דגימות מים מבריכה או נחל סמוך ובצעו בדיקות איכות מים כדי להעריך גורמים כמו חומציות pH, עכירות וחמצן מומס.
 10. חשמל ומעגלים: בנו מעגלים חשמליים פשוטים באמצעות סוללות, חוטים ורכיבים כמו נורות ומתגים כדי להבין את יסודות החשמל.
 11. ניסויים במגנטים: חקרו את תכונות המגנטים, חקרו שדות מגנטיים והתנסו בכוחות המשיכה והדחיה של מגנטים.
 12. אסטרונומיה: ארגנו לילה של צפייה בכוכבים כדי לצפות בקבוצות כוכבים, כוכבי לכת ואירועים שמימיים כמו מטר מטאורים, ללמד ילדים על אסטרונומיה וחלל.
 13. מכונות פשוטות: בנו והתנסו במכונות פשוטות כמו מנופים, גלגלות ומטוסים משופעים כדי להבין כיצד הם מקלים על העבודה.

פעילויות מדעיות מעשית אלו לא רק מתיישבות עם תכנית הלימודים של כיתה ה' אלא גם מקדמות סקרנות, חשיבה ביקורתית והערכה עמוקה יותר לעולם הטבע. הם מספקים הזדמנויות לתלמידים לחקור מושגים ותופעות מדעיות תוך הנאה וקבלת תובנות מעשיות על עולם המדע.

סדנת אמנות לילדים בכיתה ה'

שילוב סדנת אומנות לילדים בפעילויות לילדי כיתה ה' יכול להיות גם מהנה וגם מלמד. להלן כמה דוגמאות לפעילויות המעודדות יצירתיות וביטוי עצמי באמנות:

 1. יצירות קולאז': ספקו מגוון של מגזינים, עיתונים וחומרים צבעוניים לתלמידים כדי ליצור קולאז'ים בנושאים כמו "חופשת החלומות שלי" או "יצורים דמיוניים". פעילות זו מטפחת יצירתיות וכישורי קומפוזיציה.
 2. אמנות – דיוקן עצמי: עודדו את התלמידים ליצור דיוקנאות עצמיים באמצעות מדיומים שונים, כגון עפרונות, צבעי מים, או אפילו כלי אמנות דיגיטליים. פרויקט זה מאפשר ביטוי עצמי והשתקפות עצמית.
 3. אמנות בהשראת הטבע: קחו את התלמידים החוצה לשרטט או לצייר נופים, פרחים או חיות בר. פעילות זו מחברת בין אמנות לטבע ומעודדת מיומנויות התבוננות.
 4. פיסול מחומרים ממוחזרים: אתגרו את התלמידים ליצור פסלים מחומרים ממוחזרים כמו קרטון, בקבוקי פלסטיק או עיתונים ישנים. פרויקט זה יכול לקדם מודעות סביבתית ויצירתיות.
 5. ציור משותף על קירות: צרו בכיתה ציור קיר גדול שבו כל תלמיד יתרום יצירת אמנות קטנה שמתאימה לנושא או סיפור רחב יותר. זה מקדם עבודת צוות, יצירתיות וראיה מרחבית.
 6. ציורי טבע דומם: ארגנו חפצים יומיומיים במערך של טבע דומם כדי שהתלמידים יוכלו לתרגל ציור תצפית וטכניקות הצללה.
 7.  אמנות דיגיטלית: למדו את התלמידים ליצור אמנות דיגיטלית באמצעות תוכנות עיצוב גרפי או טאבלטים לציור. פעילות זו מקשרת בין הטכנולוגיה עם היצירתיות.
האם את/ה הורה ורוצה לחלוק את החוויה שלך?
פנה אלינו כדי לספר את הסיפור שלך.

משחקי דרמה לילדים

משחקי דרמה לילדים היא גישה מרתקת וחינוכית המסייעת לילדים לפתח את היצירתיות, כישורי התקשורת והביטחון העצמי שלהם. משחקים אלה כוללים לרוב משחקי תפקידים, אימפרוביזציה וסיפורים, המאפשרים לילדים לחקור דמויות ותרחישים שונים במהלך המשחק ובשימוש בדמיון. פעילויות דרמה יכולות גם לקדם עבודת צוות ואמפתיה כאשר ילדים עובדים יחד כדי ליצור ולהציג סצנות. בין אם מבוצעות בכיתה או כחלק ממועדון דרמה, משחקים אלו מספקים פלטפורמה מהנה ואינטראקטיבית לילדים להביע את עצמם לשפר את התפתחותם החברתית והרגשית.

פעילויות ספורט וחינוך גופני לילדים בכיתה ה'

שיתוף תלמידי כיתות ה' בחינוך גופני, ספורט ופעילויות כיף בחוץ היא דרך נפלאה לקדם את הכושר הגופני של הילדים, עבודת צוות ואהבה לחיק הטבע. להלן כמה דוגמאות מהנות לפעילויות ספורט:

 1. לכידת דגל: משחק חוץ קלאסי המעודד עבודת צוות, אסטרטגיה ופעילות גופנית. חלקו את התלמידים לקבוצות ובקשו מהם להתחרות על כיבוש הדגל של הקבוצה היריבה.
 2. מסלול מכשולים: הגדירו מסלול מכשולים בפארק או במגרש משחקים עם משוכות, מנהרות ומבני טיפוס. התלמידים יכולים להתחרות זה מול זה או נגד השעון.
 3. אתגר כישורי כדור: למדו את הילדים מיומנויות כדור כמו כדרור, מסירה וקליעה, ואז בקשו מהתלמידים להשתתף במשחקי כדורגל או כדורסל קטנים ואתגרי מיומנויות.
 4. הרפתקאות טיולים: תכננו טיול טבע בפארק או מסלול סמוך לבית הספר, המאפשר לתלמידים לחוות את החוץ וללמוד על הסביבה.
 5. התמצאות במרחב: למדו את הילדים כישורי מפה ומצפן בסיסיים על ידי בניית קורס התמצאות עם מחסומים ואתגרים.
 6. משיכת חבל: בצעו עם הילדים פעילות כוח ועבודת צוות קלאסית שבה שתי קבוצות מתחרות על משיכת חבל בכיוונים מנוגדים.
 7. טיולי אופניים: ארגנו טיולי אופניים קבוצתיים במיקום בטוח, כגון פארק או שביל אופניים. דאגו לתלמידים לחבוש קסדות ולתרגל רכיבה בטוחה על אופניים.
 8. אולטימייט פריסבי: הציגו לתלמידים את הכללים והטכניקות הבסיסיות של אולטימייט פריסבי, ספורט קבוצתי מרתק ומאתגר ללא מגע המשלב אלמנטים של כדורגל וכדורגל.
 9. יוגה ומיינדפולנס: שלבו תרגילי יוגה ומיינדפולנס כדי לקדם הרפיה, גמישות ומודעות עצמית.
 10. מרוצי שליחים: ארגנו מרוצי שליחים עם אתגרים שונים, כמו מרוצי שקים, מרוצי שלוש רגליים או מרוצי מריצה.
 11. Geocaching: למדו את התלמידים על Geocaching, ציד אוצרות מודרני באמצעות מכשירי GPS או סמארטפונים כדי למצוא מטמונים נסתרים.
 12. ניקיון סביבתי: שלבו פעילות גופנית עם אחריות סביבתית על ידי ארגון אירועי ניקיון פארק או חוף. התלמידים יכולים לאסוף פסולת תוך שהם נהנים בחוץ.
 13. יוגה בחוץ: הובילו מפגש יוגה באוויר הפתוח, המאפשר לתלמידים להתחבר לטבע תוך שיפור גמישות ותשומת לב.
 14. משחקי מגרש: נצלו את מגרש המשחקים של בית הספר למשחקים כמו תגים, מחבואים ומרוצי שליחים.
 15. טורניר מיני ספורט: ארחו טורניר מיני ספורט הכולל משחקים כמו מיני גולף, מיני טניס או באולינג מיניאטורי.
 16. אמנות בחוץ: שלבו יצירתיות עם חקר חוצות על ידי כך שהתלמידים יוצרים אמנות בהשראת הטבע באמצעות חומרים שנמצאו בשטח כמו עלים, מקלות וסלעים.
 17. טיול טרקטורונים לילדים: טיולי טרקטורונים לילדים מספקים הזדמנות מרגשת לילדים ליהנות מהרפתקה חיצונית ייחודית תוך למידה על חקלאות וחקלאות.

 שלל הפעילויות הללו לא רק מקדמות כושר גופני והנאה בחוץ, אלא גם מטפחות כישורי חיים חיוניים כמו עבודת צוות, פתרון בעיות וספורטיביות. הם מספקים לתלמידי כיתות ה' חווית חינוך גופני מגוונת והערכה ליתרונות של אורח חיים פעיל.

ואם עדיין נשאר לילדים עוד קצת זמן פנוי, עזרו להם ללמוד אנגלית מדוברת וכתובה בהצטיינות באינטרנט – מהבית ומכל מקום אחר. היכנסו ל: בית ספר ללימוד אנגלית לילדים של נובה קיד והירשמו לאחד הקורסים ללימוד אנגלית אונליין לילדים.

צפו בתכניות ושיטות לימוד אנגלית לילדים וצרו קשר עם אחד מאנשי הצוות שלנו עוד היום!

Rate this post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

You might also like
משחקים ופעילויות עם הילד
משחקים ופעילויות עם הילד
Choose a language
Down arrow icon
Russia Global English Czech Republic Italy Portugal Brazil Romania Japan South Korea Spain Chile Argentina Slovakia Turkey Poland Israel Greece Malaysia Indonesia Hungary France Germany Global العربية Norway India India-en Netherlands Sweden Denmark Finland
Cookie icon
אנו משתמשים בעוגיות בכדי שיהיה לכם נוח יותר להשתמש באתר שלנו. על ידי שימוש באתר הינך מסכימ/ה לשמור קבצי עוגיות בדפדפן.