Scrolltop arrow icon
Left arrow icon כל הקטגוריות
Close icon
חדשות
לימודי אנגלית
נובאקיד להורים
IL
IL flag icon
Mobile close icon
CTA background
הזמינו את שיעורי האנגלית הטובים ביותר עבור ילדך
נסו כעת בחינם
שתף
LinkedIn share icon
פעילויות לילדים בכיתות א'-ב': עולם של למידה והנאה
משחקים ופעילויות עם הילד
Star icon
28.09.2023
Time icon 7 min
Comment icon 0 הערות

פעילויות לילדים בכיתות א'-ב': עולם של למידה והנאה

תוכן העניינים

כשמדובר בילדים צעירים, במיוחד בילדים בכיתות א'-ב', חשוב לשמור איתם על עיסוק והתרגשות מהלמידה. בגיל הזה, ילדים הם כמו ספוג, להוטים לספוג ידע וחוויות. על ידי שילוב מגוון פעילויות חינוכיות ויצירתיות, נוכל לעזור להם לפתח מיומנויות חיוניות תוך הנאה מרובה.

במאמר זה נחקור ונגלה מגוון רחב של פעילויות מרגשות וחינוכיות המתאימות לילדים בגיל 6 – ילדי כיתה א' וב'. בסקירת הפעילויות נדגיש את החשיבות של חוויות מעשית המעוררות תנועה, יצירתיות וחשיבה. פעילויות אלו יספקו מענה לתחומי עניין וסגנונות למידה שונים כדי לשמור על תלמידי כיתות א'-ב'מעורבים וסקרנים ללמוד דברים חדשים.

רעיונות למשחקים חינוכיים לגיל 6

להלן דוגמאות לעשרה משחקים ופעילויות חינוכיים המתאימים לילדים בני 6, תלמידי כיתה א':

 1.     בינגו מתמטי: צרו קלפי בינגו עם בעיות מתמטיקה במקום מספרים. קראו משוואות, והילדים יהיו חייבים לפתור אותן כדי לסמן את התשובה בכרטיסם. זוהי דרך מהנה לתרגל חיבור, חיסור, כפל וחילוק.
 2.     ציד מילים שכיחות: ערכו רשימה של מילים שכיחות (מילים בשימוש נפוץ) בכרטיסים והחביאו אותן בבית או בחצר. כשהילדים מוצאים כל מילה, הם קוראים אותה בקול, עוזרים לשפר את כישורי הקריאה שלהם.
 3.     משחק זיכרון של חרוזים: צרו זוגות קלפים עם מילים מתחרזות (למשל, קלמר ועכבר, נעליים ומשקפיים). הניחו אותם עם הפנים כלפי מטה ובקשו מהילדים להרים בתורו שני קלפים בכל פעם, בניסיון למצוא זוגות מתחרזים תואמים. משחק זה משפר את הקול והזיכרון.
 4.     אלפבית קלאס: צייר רשת קלאס על הקרקע עם אותיות במקום מספרים. ילדים צריכים לקפוץ אל האותיות בסדר אלפביתי, לעזור להם לתרגל זיהוי וסדר אותיות.
 5.     ציד בטבע: קחו את הילדים לטיול בטבע או חקרו את החצר האחורית. ספקו רשימת בדיקה של פריטים כמו עלים, סלעים, פרחים וחרקים כדי שהם יוכלו למצוא ולזהות, ולקדם למידה בחוץ.
 6.     קוביות סיפור: השתמשו בקוביות סיפור עם תמונות עליהן. ילדים יכולים לגלגל את הקוביות ולהשתמש בתמונות שעולות כדי ליצור סיפורים משלהם, לעודד יצירתיות וכישורי סיפור.
 7.     משחקי מיון צבעים: אספו חפצים או כרטיסים צבעוניים ובקשו מהילדים למיין אותם לקבוצות לפי צבע. פעילות זו מסייעת לחזק את כישורי זיהוי הצבעים ויכולות המיון.
 8.     פאזלים להתאמת צורות: צרו פאזלים צורניים עם חלקים שילדים חייבים להתאים זה לזה. הם לומדים לזהות ולהתאים צורות תוך שיפור המודעות המרחבית.
 9.     ספירה בקוביות: גלגלו זוג קוביות ובקשו מהילדים לספור את הנקודות ולמצוא את המספר המתאים של חפצים (למשל, כפתורים, מטבעות). משחק זה משפר מיומנויות ספירה וזיהוי מספרים.
 10. בניית דפוסים ורצפים: תנו לילדים חרוזים או בלוקים צבעוניים ועודדו אותם ליצור דפוסים על ידי שרשור חרוזים או ערמת בלוקים ברצפים (למשל, אדום-כחול-אדום-כחול). פעילות זו מפתחת מיומנויות זיהוי תבניות ורצף.

מגוון פעילויות לילדי כיתה א ומשחקים חינוכיים אלו הם לא רק מהנים אלא גם כלים יעילים לחיזוק מיומנויות חיוניות כמו מתמטיקה, קריאה ופתרון בעיות אצל ילדים בני 6. ניתן להתאים את הפעילויות לסגנונות למידה והעדפות שונות, מה שהופך את הלמידה לחוויה מהנה ומרתקת עבור לומדים צעירים. ישנם עוד המון אפשרויות לפעילויות יצירה לילדים בכיתה א. כאן ראינו רק חלק קטן מהם. השתמשו בדמיון והיצירתיות שלכם למצוא עוד רעיונות מרתקים.

האם את/ה הורה ורוצה לחלוק את החוויה שלך?
פנה אלינו כדי לספר את הסיפור שלך.

פעילות ספורט לילדים בכיתה א'

להלן כמה דוגמאות למשחקים ופעילויות ספורט המתאימים לילדים בני 6, תלמידי כיתה א':

 1.     כדורגל: תרגילי כדורגל בסיסיים כמו כדרור, מסירה והבקעת גולים יכולים להכיר לילדים את עולם הספורט הקבוצתי תוך שיפור הקואורדינציה שלהם.
 2.     מסלולי מכשולים: הגדירו מסלולי מכשולים בחצר או באולם התעמלות, עם מנהרות, קונוסים ומשוכות. זה משפר את המיומנויות המוטוריות וגם את הכושר הגופני.
 3.     מיני אולימפיאדה: ארגנו אירוע מיני אולימפי עם משחקים שונים כמו מרוצי שקים, מרוצי שליחים וקפיצות לרוחק. זוהי דרך מהנה להדגים תחרויות ולשפר את יכולות עבודת הצוות.
 4.     יוגה לילדים: יוגה יכולה לעזור לילדים לפתח איזון וגמישות תוך קידום הרפיה ותשומת לב. ישנם הרבה תרגילי יוגה ידידותיים לילדים שזמינים באינטרנט.
 5.     מסיבות ריקוד: ריקוד הוא לא רק דרך נפלאה להישאר פעיל אלא גם מוצא יצירתי מהנה. שימו מוזיקה, ותנו לילדים לרקוד בחופשיות או שתלמדו אותם ריקודים פשוטים בכוריאוגרפיה.

פעילות לילדים בכיתה ב

הפעילויות הבאות מעט יותר מורכבות ומתאימות בעיקר לילדים בכיתה ב':

 1.     מפגשי קריאה: אספו את הילדים וקראו בקול ספרים או סיפורים קצרים המתאימים לגיל. לאחר מכן, שלבו אותם בדיונים על דמויות הסיפור, העלילה והנושאים של הסיפור. פעילות זו משפרת את כישורי ההקשבה וההבנה שלהם.
 2.     בינגו מתמטיקה: שחקו בינגו במתמטיקה עם בעיות חיבור, חיסור או כפל המתאימות לכיתה ב. ילדים יכולים לפתור משוואות ולסמן את הקלפים שלהם, מה שהופך את התרגול במתמטיקה למהנה.
 3.     הפעלות אמנותיות: בצעו הפעלות אמנותיות שבהן הילדים יכולים ליצור פרויקטים שונים באמצעות חומרים כמו נייר צבעוני, טושים, דבק ומספריים. הנושאים יכולים להשתנות מאמנות ממוקדת ומכוונת לאמנות בצורה חופשית, מה שמאפשר להם לבטא את היצירתיות שלהם.
 4.     ניסויים מדעיים: ערכו ניסויים מדעיים מעשיים המתאימים לכיתה ב. חקרו נושאים כמו מחזור המים, כימיה פשוטה או מאפיינים של מגנטים. ניסויים אלו מקדמים חשיבה ביקורתית וסקרנות מדעית.
 5.     משחקי חוץ: ארגנו משחקי חוץ כמו מרוצי שליחים, טאג או קיקבול שמתאימים לילדים בכיתה ב. פעילויות אלו מקדמות כושר גופני, עבודת צוות ואינטראקציה חברתית.
 6.     תחרות איות: ערכו תחרות איות ידידותית באמצעות מילים המתאימות לילדי כיתה ב'. זה עוזר לשפר את כישורי האיות ואוצר המילים שלהם תוך טיפוח תחרות בריאה.
 7.     סדנאות כתיבה יצירתית: עודדו כתיבה יצירתית על ידי מתן הנחיות לכתיבה או התחלה של סיפורים. ילדים יכולים לכתוב סיפורים קצרים, שירים או רשומות ביומן, לטפח את כישורי הכתיבה והדמיון שלהם.
 8.     טיולי שטח: ארגנו טיולי שטח חינוכיים למוזיאונים, גני חיות או מרכזי מדע. טיולים אלה מספקים חוויות למידה מעשית והזדמנויות לילדים לחקור נושאים שונים.

שלל הפעילויות לילדים בכיתה א ב הללו נועדו לתת מענה לצרכים ולתחומי העניין ההתפתחותיים של ילדים בני 6, תלמידי כיתות א' וגם ב', ומציעות שילוב של חוויות חינוכיות, יצירתיות ופיזיות המעודדות את הצמיחה והלמידה שלהם.

מתן פעילויות מרתקות ומתאימות לילדים בכיתות א'-ב' חיוני לצמיחתם ולהתפתחותם. פעילויות אלו מקיפות מגוון רחב של נושאים, מקריאה ומתמטיקה ועד מדעים, אמנות ומשחק בחוץ. על ידי התאמת פעילויות לתחומי העניין והיכולות שלהם, נוכל לטפח אהבה ללמידה, לשפר את הכישורים הקוגניטיביים והחברתיים שלהם ולעודד יצירתיות וסקרנות.

בין אם זו ההתרגשות של ציד בטבע, חדוות הקריאה המשותפת, הריגוש שבפתרון בעיות מתמטיות במשחק בינגו, או הפלא בעריכת ניסויים מדעיים, פעילויות אלו יוצרות סביבת למידה עשירה ודינמית עבור מוחות צעירים. הם גם משמשים גשר בין השנים הראשונות הללו של החינוך, ומסייעים לילדים לעבור מכיתה א' לכיתה ב' תוך בניית בסיס חזק להצלחה אקדמית עתידית.

יתר על כן, פעילויות אלו מדגישות את החשיבות של למידה מעשית וחווייתית. הם מאפשרים לילדים לחקור, לשאול שאלות, לגלות תגליות ולשתף פעולה עם עמיתים, כל אלו הם היבטים מכריעים במסע החינוכי שלהם.

למעשה, הפעילויות שמוצעות כאן לכיתות א'-ב' חורגות מעבר לבידור בלבד; הם הופכים לכלים יקרי ערך להנחלת אהבת למידה לכל החיים ולעזור ללומדים צעירים אלה לפתח את המיומנויות והידע הדרושים להם כדי לשגשג מבחינה אקדמית וגם מחוצה לה.

על ידי מתן חוויה חינוכית מלאה ומהנה, נוכל להעצים את הילדים הללו למצות את הפוטנציאל שלהם ולצאת לדרך של צמיחה וגילוי מתמשכים.

ואם עדיין נשאר לילדים עוד קצת זמן פנוי, עזרו להם ללמוד אנגלית מדוברת וכתובה בהצטיינות באינטרנט – מהבית ומכל מקום אחר. היכנסו ל: בית ספר ללימוד אנגלית לילדים של נובה קיד והירשמו לאחד הקורסים ללימוד אנגלית אונליין לילדים.

רשמו את ילדכם לאחד משיעורי אנגלית לילדים וצרו קשר עם אחד מאנשי הצוות שלנו עוד היום!

2.3/5

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם
משחקים ופעילויות עם הילד
משחקים ופעילויות עם הילד
בחר שפה
Down arrow icon
Russia Global English Czech Republic Italy Portugal Brazil Romania Japan South Korea Spain Chile Argentina Slovakia Turkey Poland Israel Greece Malaysia Indonesia Hungary France Germany Global العربية Norway India India-en Netherlands Sweden Denmark Finland
Cookie icon
אנו משתמשים בעוגיות בכדי שיהיה לכם נוח יותר להשתמש באתר שלנו. על ידי שימוש באתר הינך מסכימ/ה לשמור קבצי עוגיות בדפדפן.